راهکارهای رونق صادرات به نقل از معاون سازمان توسعه و تجارت

معاون سازمان توسعه تجارت رفع تعهدات ارزی و اختصاص ارز به واحدهای تولیدی کشور را راهکارهایی برای توسعه صادرات کشور دانست و گفت: توسعه فضای کسب‌و‌کار در کشور رونق صادرات را به وجود خواهد آورد. کیومرث کرمانشاهی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در تدوین برنامه ۱۰۰ روزه خود می‌تواند برای رفع مشکلات صادرات کشور اقدامات موثری را انجام دهد، اظهار کرد: اختصاص ارز به واحدهای تولیدی از جمله این اقدامات است؛ چرا که با رونق تولید حجم صادارت کشور نیز افزایش پیدا می‌کند. کرمانشاهی اضافه کرد: درصورت جبران کاهش واردات به کشور در سال جاری، می‌توان ضمن جبران عقب‌ماندگی بخش تولید با تامین مواد اولیه از محل واردات، صادرات کشور را نیز در حوزه‌های مختلف افزایش داد.


IMAGE634980048288206485معاون سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه توسعه حجم تجارت خارجی کشور با اختصاص ارز برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی محقق خواهد شد، تصریح کرد: البته در کنار اختصاص ارز باید تعهدات ارزی موجود نیز برای صادرکنندگان برطرف شود؛ زیرا هم اکنون شرکت‌های کوچک و متوسط و صادرکنندگان بخش خصوصی با سیاست موجود تعهدات ارزی قادر به فعالیت تجاری خود نیستند.
وی دیگر ملزومات توسعه بخش صادرات را فعالیت مطابق با سند چشم‌انداز، قانون برنامه پنجم توسعه و سند راهبردی ملی صادرات دانست و گفت: با اجرایی شدن این موارد توسعه فضای کسب‌وکار در کشور محقق و با رونق واحدهای تولیدی صادرات کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

*📌فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی بر عموم مسلمین جهان تسلیت و تعزیت باد.*