وزیر صنعت، معدن و تجارت: صنعتگران، موتور دیزلی برای خودروهای سواری بسازند وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد خودروهای سواری اروپا دیزلی هستند، گفت: امیدوارم به زودی گام‌هایی در تولید موتور دیزل برای خودروهای سواری از سوی صنعتگران کشور برداشته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

صنعتگران، موتور دیزلی برای خودروهای سواری بسازند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد خودروهای سواری اروپا دیزلی هستند، گفت: امیدوارم به زودی گام‌هایی در تولید موتور دیزل برای خودروهای سواری از سوی صنعتگران کشور برداشته شود.

محمدرضا نعمت‌زاده امروز در حاشیه افتتاح خط تولید موتور دیزلی خودرو در تراکتورسازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: امیدوارم به زودی گام‌هایی برای تولید موتور دیزل برای خودروهای سواری از سوی صنعتگران کشور برداشته شود.

13930509000193_PhotoA
وی افزود: با توجه به حجم بالای تولید خودروی سواری در کشور، بنا به دلایلی تاکنون اقدامی در این رابطه صورت گرفته در حالی که ضرورت توجه به این امر کاملا مشهود است.
نعمت‌زاده با اشاره به آمار تولید موتورهای دیزلی در اروپا اظهار داشت: آمار نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد خودروهای سواری در اروپا دیزلی هستند.
وی ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد داخلی‌سازی کامل موتور تولیدی در تراکتورسازی ایران نیز باشیم تا هم به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.
این مقام ارشد کشور در حوزه صنعت و معدن تحریم‌ در بخش صنعت را ذاتا موضوعی مثبت ندانست و گفت: باید خود را قوی کنیم و مشکلات را حل کنیم آنچنان که تاکنون حل کرده‌ایم.
وی ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد به نتیجه رسیدن مذاکرات باشیم.
خط تست و مونتاژ موتور دیزلی خودرو با ویژگی توان بین ۷۰ تا ۱۲۰ کیلووات، مصرف ۸ لیتر گازوئیل، با استاندارد یورو ۴ تولید می‌شود که قابلیت ارتقا به استانداردهای بالاتر را نیز دارد امروز بعد از ظهر با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت افتتاح شد.
تولید این محصول برای ۳ سال به عنوان طرح برتر صنعتی کشور انتخاب شده و با توجه به اینکه این محصول با برند ایسوزو به عنوان یکی از معتبرترین برند‌های دنیا در این عرصه محسوب می‌شود که قرار است نیاز مجموعه‌های تولیدی فعال در زمینه خودروهای سواری تجاری کشور از جمله زامیاد را از سال آینده تامین کند.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

*📌فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی بر عموم مسلمین جهان تسلیت و تعزیت باد.*