وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد : پیگیری افزایش ساخت داخل و سرعت در انجام تعهدات قبلی در صنعت خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در صنعت خودرو افزایش ساخت داخل و سرعت در انجام تعهدات قبلی را پیگیری و دنبال می‌کنیم.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: لاستیک سنگین مورد نیاز کشور با ارز ۴۲۰۰ تامین شده است و در لاستیک سبک اگر تولید داخل به اندازه کافی باشد واردات را ممنوع می کنیم و اگر تولید داخلی به اندازه کافی نباشد با ابزار تعرفه از تولید داخل حمایت خواهیم کرد.
او با بیان اینکه برنامه ما در صنعت خودرو بر تولید داخل است، افزود: اقدامات اصلاحی به جد آغاز شده و برنامه ساماندهی ارایه شده است که بر اساس آن جلو می رویم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: افزایش ساخت داخل مهمترین کاری است که در این حوزه در حال پیگیری است و سرعت در رفع تعهدات قبلی نیز در کنار این موضوع در دستور کار قرار دارد.
رحمانی تصریح کرد: خودروسازان قول داده اند که تا قبل از پایان سال تعهدات قبلی خود را به صفر برسانند.
او در ادامه با اعلام اینکه دنبال ورود خودروهای جدید هستیم، گفت: برخی محصولات قدیمی را که از جهات مختلف دارای ایراد هستند از چرخه تولید خارج می کنیم و در مجموع اصلاح روند تولید و کیفیت خودروها را دنبال و پیگیری می کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر شرکت خودروسازی با وجود داشتن امکان لازم اما به تعهداتش عمل نکرد، به تعزیرات معرفی می‌کنیم اما در مواردی که خودروسازی به دلیل مسایل تحریمی و عدم دریافت به موقع قطعه به تعهداتش عمل نکرد قضیه فرق می کند

 

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

قانون تامین مالی تولید و زیرساخت ها

قانون تامین مالی تولید و زیرساخت ها با این قانون در جلسه علنی مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ …