حمایت وزیر از تاسیس بانک اصناف

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایجاد بانک و بیمه تخصصی اصناف امری لازم برای جمعیت ۲ میلیونی اصناف است، گفت: از تاسیس بانک اصناف کشور حمایت می‌کنیم.
محمدرضا نعمت‌زاده در نشست سراسری شورای اصناف کشور با بیان اینکه اصناف بهترین منتقل کننده تصمیمات نظام به مردم هستند، افزود: بر این اساس اصناف باید اعتماد مردم را جلب کنند و بازار را از مسائل روانی و نوسانات کوچک قیمتی دور نگاه دارند.
وی گفت: اصناف عوامل اجرایی ثبات در بازار هستند و بر این اساس اصناف باید اعتماد مردم را جلب کنند تا بتوانند نوسان بازار را کنترل کنند.
وزیرصنعت، معدن وتجارت در ادامه با بیان اینکه قانون جدید نظام صنفی کشور به اصناف اصالت و توانمندی بیشتری داده است به برخی ایراداتی که به این قانون گرفته شده است اشاره کرد و گفت: برخی می‌گویند که چرا انتخابات بازرس جدا از انتخابات هیات مدیره اصناف برگزار می‌شود که در جواب آنها باید گفت این ایراد قانون نیست، بلکه به درستی این انتخابات اینگونه در قانون دیده شده است.
نعمت زاده ادامه داد: اگر ناظر یا بازرس از همان هیات مدیره اصناف انتخاب شود دیگر نظارت معنا ندارد و یک دستگاه بازرسی مستقل می‌تواند سلامت کار اصناف را تضمین کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه بر آموزش های تخصصی در واحدهای صنفی تاکید کرد و گفت: برای ارتقای فضای کسب و کار باید به سمت تعالی پیش برویم و در این راستا باید از میان اصناف الگوهایی برگزیده شود تا اصناف بتوانند نقشه راه آنها را الگوی خود قرار دهند و این بهترین آموزش برای اصناف به حساب می‌آید.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

پاویون جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق

  دانلود فایل نامه