معاون رئیس جمهور مطرح کرد راه‌اندازی قطار شهری تبریز در خرداد ۹۴/انتقال آب دریای خزر به دریاچه ارومیه معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه قطار شهری تبریز در خرداد ماه ۹۴ راه‌اندازی می‌شود، گفت: رئیس جمهور دستور داده‌اند که حتی اگر لازم است آب دریای خزر به دریاچه ارومیه منتقل شود.

معاون رئیس جمهور مطرح کرد
راه‌اندازی قطار شهری تبریز در خرداد ۹۴/انتقال آب دریای خزر به دریاچه ارومیه
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه قطار شهری تبریز در خرداد ماه ۹۴ راه‌اندازی می‌شود، گفت: رئیس جمهور دستور داده‌اند که حتی اگر لازم است آب دریای خزر به دریاچه ارومیه منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،اسحاق جهانگیری عصر امروز در جمع مدیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تبریز با بیان اینکه نباید دریاچه ارومیه خشک شود، اظهار داشت: رئیس جمهور دستور داده‌اند که حتی اگر لازم است آب دریای خزر به دریاچه ارومیه منتقل شود.

13930918000673_PhotoA

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: نمی‌توانیم نسبت به خشک شدن دریاچه ارومیه بی‌ تفاوت باشیم و در همین زمینه جلسات متعددی برگزار شده است.

جهانگیری اضافه کرد: ۲۹۶ میلیون دلار برای انتقال آب به تبریز در نظر گرفته شده است و این میزان اعتبار با تبدیل به ریال در جهت حل مسائل عمل می‌کند.

وی گفت: حمل دو رام مورد درخواستی برای قطار شهری تبریز از چین آغاز شده است و امیدواریم تا خرداد ماه قطار شهری تبریز در مسیرهای تعیین شده راه بیفتد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: قطار شهری در کلانشهرها با مشکلات متعددی روبرو است که با توجه به شرایط موجود در مورد آنان تصمیم گرفته می‌شود.

جهانگیری به لزوم مدیریت یکپارچه شهری در کلانشهرها اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید برای این مسئله توجه خاصی وجود دارد و تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه پروژه‌های مختلف استان که نیازمند بودجه هستند، توجه می‌شود، گفت: راه آهن تبریز – میانه و نیز راه تبریز به اهر نیز بررسی و کمک لازم می‌شود.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

مراسم تودیع و معارفه مدیران کل صمت استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، مراسم تکریم و …