رییس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران: برخی اختیارات سازمان صنایع کوچک به استان‌ها واگذار شود

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: چنان که وزارت صنعت برخی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کرد، لازم است این کار از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز انجام شود.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران عامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی کشور در فولاد مبارکه اصفهان افزود: هفت اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت به ۱۴ استان تفویض و ابلاغ شده است و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز می‌تواند این کار را در زمینه‌هایی مانند پروانه ساخت و پایان کار انجام دهد.

وی با بیان اینکه نماینده هیات امنا یا شرکت‌های خدماتی می‌توانند روی این موضوع در استان‌ها نظارت داشته باشند، تاکید کرد: این کار برای تولیدکنندگان و جامعه منفعت‌هایی به همراه خواهد داشت و عارضه کمتری به آنها وارد می‌شود.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به شرکت‌های خدماتی در شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: بیشتر هیات مدیره این شرکت‌ها با مشکل روبه‌رو هستند و لازم است در این شرایط سخت مسایل آنها پیگیری و برطرف شود.

وی، یکی از مشکلات واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی در اصفهان را کمبود منابع آبی خواند و اضافه کرد: با مجموعه اقدام‌های انجام شده، ۱۲۰ لیتر بر ثانیه آب از زاینده‌رود و ۲۰۰ لیتر از پساب فاضلاب برای شهرک‌های این استان تامین شده است.

سهل‌آبادی همچنین با تاکید بر اینکه بخش خصوصی کشور ثابت کرد که در شرایط سخت نیز می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد، گفت: تولید کشور متوقف نشده و بنابر برخی آمار، مصرف انرژی در کارخانه‌های صنعتی امسال بیشتر شد که نشان می‌دهد اتفاق‌های خوبی در این بخش افتاده است.

وی خواهان همراهی و ارتباط بیشتر وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و سایر دستگاه‌های اجرایی با تولیدکنندگان شد و افزود: شایسته نیست که برخی صنعتگران در بند باشند.

در ادامه نخستین روز گردهمایی تخصصی ۲ روزه مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شرکت‌کنندگان نظرات و مشکلات خود را بیان کردند.

نزدیک به ۸۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی با استقرار حدود ۴۵ هزار واحد تولیدی در کشور فعال است.

استان اصفهان با  ۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی در ۱۲ هزار هکتار و ۱۲۰ هزار نفر اشتغال از نظر تعداد و اراضی مقام نخست را در کشور دارد.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

همایش ملی برند و نخستین جایزه ویژند کشور

همایش ملی برند و نخستین جایزه ویژند کشور به استحضار میرساند با عنایت به فرمایشات …