رشد ۵.۱ درصدی صادرات محصولات فولادی در ۱۰ ماه امسال

ییس انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: صادرات تیرآهن، میلگرد، نبشی و کل مقاطع طویل فولادی در ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۱ درصد رشد یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، بهرام سبحانی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال ۱۵۳ هزار تن تیرآهن، ۲ هزار و ۷۹ تن میلگرد، ۱۸۶ هزار تن نبشی و سایر مقاطع و در کل مقاطع طویل فولادی ۲ هزار و ۴۱۸ تن صادرات شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲ هزار و ۳۰۰ تن بود، رشد ۵.۱ درصدی را نشان می دهد.

رییس انجمن تولید کنندگان فولاد افزود: کل مقاطع تخت فولادی نیز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷.۶ درصدی داشته، اما از لحاظ ارزش صادراتی چهار درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه فولاد میانی ۱۰.۸ درصد از لحاظ تنی افزایش یافته است، گفت: امسال ۶ هزار و ۳۱۸ تن فولاد میانی صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که پنج هزار و ۷۰۴ تن بود، رشد را نشان می دهد، البته از لحاظ ارزش ۷.۷ درصد رشد داشته است.

سبحانی اضافه کرد: امسال سه هزار و ۶۰ میلیون دلار آهن اسفنجی صادرات شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۹.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

رییس انجمن تولید کنندگان فولاد خاطرنشان کرد: میلگرد، تیرآهن و سایر مقاطع در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۰ میلیون و ۶۲۹ هزار تن تولید داشته‌ایم که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۰ میلیون و ۷۰۹ هزار تن بود که ۰.۷ درصد کاهش داشته است.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

🔴 مهدی امینی، عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی شد

روز دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ در محل جلسات شرکت شهرک‌های صنعتی استان، طی مراسمی با حضور رئیس …