رحمانی: مشکلات ساختار و سرمایه، موانع واحدهای صنعتی هستند

رحمانی با بیان اینکه دولت برای رفع مشکلات تولید راهکار دارد، افزود: خستگی برای مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت معنا ندارد و همه با انگیزه پای کار هستند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از شاتا، رضا رحمانی در حاشیه مراسم آغاز عملیات یک واحد پالایشگاهی در گچساران با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه حل مشکلات اساسی کشور در گرو توجه به تولید است، گفت: بیکاری، تورم و فقر از مشکلات اساسی مردم است که برای حل آنها باید به تولید توجه کنیم و در این مسیر خستگی معنا ندارد و همه با انگیزه و علاقه پای کار هستند.

رحمانی با اشاره به اینکه دولت برای رفع مشکلات تولید راهکار دارد، گفت: در گذشته و امروز نشان دادیم که می توانیم از پس مشکلات بر بیاییم، دشمنان در اردیبهشت و پس از آن در آبان ماه با شروع تحریم‌ها گمان می‌کردند تولید در کشور تعطیل می‌شود، اما با همت مردم و تلاش مسئولان اینگونه نشد.

او ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی پروژه فناورانه پالایشگاه تولید بیواتانول و کنجاله تخمیر با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان نشان می‌دهد مردم ایران و مسئولان پویا و زنده هستند و تلاش می‌کنند.

رحمانی با تأکید بر اینکه حل مشکلات جوانان وظیفه ماست، گفت: باید هر شغل یک پروژه به حساب بیاید و تولید نیز روز به روز رونق بگیرد. برای سال آینده، برنامه‌های مختلفی برای توسعه صنعت، معدن و تجارت در دستور کار داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت پیگیری تأمین مواد اولیه، نقدینگی و … صنعت تأکید کرد و افزود: شاهبیت حوزه تجارت نیز صادرات است که باید آن را جدی بگیریم و برنامه‌های ویژه داریم.

رحمانی با بیان اینکه در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال آینده، ۲۷۰ هزارنفر اشتغال در نظر گرفته شده است، گفت: ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اشتغال و رونق تولید در همه استان‌ها برنامه داریم.

او با اشاره به وظیفه سازمان گسترش نوسازی صنایع (ایدرو) که توسعه واحدهای فناورانه و صنایع نوین در مناطق محروم است، اجرای این دو پروژه توسط ایدرو را توجه به این اولویت‌ها دانست.

رحمانی افزود: محصولاتی که در پالایشگاه گچساران تولید می‌شود به سلامت مردم و محیط زیست توجه دارد و ۷۰ درصد تجهیزات و ماشین‌آلات آن نیز ساخت داخل است که با بهره‌برداری زنجیره‌ای از تولید شکل می‌گیرد.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

فایل فرم هاو پرسشنامه روز ملی صنعت و معدن سال ۱۴۰۳

دانلود فایل پرسشنامه  و فرماها ⇒