رحمانی تاکید کرد : از سرمایه گذاران خارجی در حوزه های صنعت و معدن حمایت ویژه می کنیم

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذاران خارجی فعال در حوزه تولید پنل های خورشیدی، از آمادگی ایران برای حمایت ویژه از فعالیت سرمایه گذاران خارجی در کشورمان خبر داد.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی با اشاره به ظرفیت ها و فرصت های بی نظیر صنعتی و معدنی ایران، گفت: برای فعالیت اثر بخش همه سرمایه گذاران خارجی در نقاط مختلف کشورمان، تمامی مشوق های قانونی را بکار می بندیم.

رحمانی ادامه داد: علیرغم همه محدودیت ها صنعت ما در حال رشد بوده و نیازمندی کشور به مصرف برق رو به فزونی است، لذا حضور سرمایه گذار خارجی در این بخش می تواند آورده خوبی برای دو طرف داشته باشد.

وزیر صمت تاکید کرد: نه تنها در این صنعت، بلکه در سایر حوزه های صنعتی و معدنی هم فرصت های بی بدیلی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد.

رحمانی گفت: یکی از مزیت های مهم کشورمان در همکاری با سرمایه گذاران خارجی وجود نیروی انسانی توانمند ایرانی است که در کنار وجود مواد اولیه مناسب، از لحاظ تامین تجهیزات مورد نیاز هم شرایط برای آغاز فعالیتشان کاملا مهیاست.

وی با اشاره به برخی پیشرفت های صنعتی کشورمان خاطر نشان کرد: صنایع بزرگ فولاد، مس و آلومینیوم ایران در حال توسعه روز افزون هستند و در آینده نزدیک تامین انرژی مورد نیاز این صنایع و بخش های پایین دست آنها مورد توجه خواهد بود.

رحمانی با اشاره به امنیت بالای سرمایه گذاری در ایران، گفت: هیچ محدودیتی مانع توسعه کشورمان طی ۴۰ ساله گذشته نشده و از این پس هم نخواهد شد

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

مراسم تودیع و معارفه مدیران کل صمت استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، مراسم تکریم و …