استاندار آذربایجان شرقی: ۵۰ واحد تولیدی در استان راه‌اندازی شد/ نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه استان است

استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه امسال ۵۰ واحد تولیدی با ۳۶۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان راه‌اندازی شده است، گفت: مهم‌ترین سرمایه هر منطقه، نیروی انسانی آن است و متولیان توسعه نیز در واقع از مهم‌ترین منابع سرمایه هستند.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در آئین گرامی‌داشت روز ملی صنعت و معدن در تبریز، تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در پرورش نیروهای متخصص موجب پیشرفت است و در حقیقت فرهنگ، دانش و نیروی انسانی است که انسان و جامعه را به توسعه سوق می‌دهد.

وی با بیان اینکه اراده و عزم جمعی نیز از دیگر شاخص‌های توسعه است، ادامه داد: مجمع مشورتی آذربایجان شرقی اکنون ۱۴۰ نفر عضو دارد که کارگروه‌های مختلفی در ذیل آن تشکیل شده و با حضور مشاوران متخصص در حکم اتاق فکر استان است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت: امسال با راه اندازی ۵۰ واحد تولیدی جدید برای ۱۵۰۰ نفر و اجرای ۸۰۰ طرح توسعه با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: پایش ۱۵۰۰ طرح تولیدی در دست اجرا نیز انجام شده که ۴۵ هزار فرصت شغلی را به دنبال خواهد داشت.

دکتر مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر حمایت همگانی از بخش صنعت، گفت: استکبار می‌داند کجا را نشانه گرفته و با فشار بر بخش صنعت به دنبال زمین‌گیر کردن صنعتگران ماست و بر این اساس حمایت از صنعت‌گران و تاجران و باز کردن راه توسعه برای آنان در واقع مقابله با آمریکا است.

فرشاد مقیمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این آئین با بیان اینکه تامین مواد اولیه در کنار توجه به کالاهای ساخت داخل از سیاست های اصلی وزارتخانه است، گفت: از هفته اول خرداد امسال تاکنون روند تغییرات قیمت ها کاهشی بوده زیرا تمرکز وزارتخانه در این خصوص بوده است.

در این مراسم که به مناسبت بیستمین سال تاسیس اولین خانه صنعت، معدن و تجارت کشور در سالن همایش‌های بین‌المللی تبریز برگزار شد، ۵۲ واحد نمونه تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی مورد تجلیل قرار گرفتند.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

ابلاغ الزام درج ثبت برنامه تولید ۱۴۰۳ امار و اطلاعات خرید مواد اولیه تولید و فروش در سامانه جامع تجارت

دانلود فایل