خانه / اخبار و گزارشات / اخبار / معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد؛ تشکیل هلدینگ های تخصصی، لازمه توسعه صنعت خودروسازی تبریز/ به کار تیمی اعتماد کنیم

معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد؛ تشکیل هلدینگ های تخصصی، لازمه توسعه صنعت خودروسازی تبریز/ به کار تیمی اعتماد کنیم

” اسماعیل جبارزاده” شب گذشته در همایش ماشین سازان و قطعه سازان خودروی تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: در سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی در دولت یازدهم و دوازدهم، صنعت خودرو و قطعات خودرو به عنوان یکی از محور های اساسی توسعه استان تعریف و توصیف شده است که چنین نشست هایی در جهت تحقق برنامه مصوب استان بسیار موثر است.

وی افزود: همه دستگاه های دولتی، مدیران، مسئولان استان خود را در جهت تحقق اهداف برنامه سند تدبیر و توسعه استان که یکی از محورهایش قطعات خودرویی است، موظف می دانند تا حامی صاحبان صنایع باشند.
وی تصریح کرد: هر آن چیزی که صاحبان صنایع احساس می کنند بخش دولتی باید انجام دهد، قول می دهم که بنده و تمامی دستگاه های دولتی استان، سازمان ها و نهاد ها نیز در تحقق این بند از برنامه توسعه استان در کنار صاحبان صنایع هستند و با تمام وجود از برنامه های مختلف در این راستا حمایت می شود.
جبارزاده گفت: در سند تدبیر و توسعه استان در دولت دوازهم با برگزاری جلسات متعدد، دیدارها و نظارت ها به جد پیگیرتحقق این مسئله هستند چرا که خواسته چندین سال ما رونق خطوط خودرو با تکنولوژی های پیشرفته در استان است که خوشبختانه این موضوع در حال پیگیری است و امیدوارم در دولت دوازدهم شاهد تحقق این خواسته به حق صاحبان صنایع قطعه ساز خودروسازی در استان باشیم.
معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: امیدوارم تا در کنار یکی از خطوط تولید خودرو، خطوط تولید ماشین های تجاری، کامیونت و اتوبوس نیز رونق و افزایش یابد.
وی تشکیل هلدینگ های صنعتی توسط شرکت و واحدهای تکی را لازمه توسعه صنعت خودروی تبریز دانست و گفت: متاسفانه ما به کار تیمی اعتماد نداریم و در این مورد به نتیجه نرسیده ایم اما هر کدام از واحدها به صورت تکی جزو افتخارات آذربایجان شرقی هستند؛ لذا جمع بندی نتایج این جلسه باید به سمت تشکیل هلندینگ ها توسط شرکت های تکی سوق بگیرد تا گامی موثر در جهت ورود به بحث صنعت خودرو برداشته شود.
وی ادامه داد: هلدینگ ها یاری گر رقابت و ورود در بازار داخلی و خارجی خودروسازی در قالب شرکت های بزرگ است که لازمه این کار، تشکیل هلدینگ های بزرگ متشکل از چندین شرکت در صنعت قطعه سازی و خودروسازی است.
جبارزاده با اشاره به اینکه امروز در تمام دنیا جهانی شدن یکی از اهداف بزرگ برنامه شرکت های داخلی است، تصریح کرد: اگر ما درگذشته بحث صادرات را داشتیم، اما امروز می گوییم اتصال به بازارهای خارجی شرط اصلی حیات و بقای سرمایه است و شرط استقامت صنایع خودرویی آذربایجان شرقی، اتصال به بازارهای خارجی است و این اتصال جز به دست پرتوان و غیرتمند ممکن نخواهد شد چرا که نمی توان بدون اتصال به بازارهای خارجی، صنایع داخلی استان بتوانند خود را با علم تکنولوژی جهانی به روز نگهدارند.

درباره ی خانه صنعت و معدن

مطلب پیشنهادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی اعضای ستاد مبارزه با تشدید احتکار و اختفاء را منصوب و اعلام کرد که این ستاد فعالیت خود را ار روز شنبه ۲۳ تیرماه آغاز خواهد کرد.

جناب آقای حسن یونس سینکی (رئیس) – معاونت اقتصادی بازرگانی جناب آقای نوابی – ریاست …

واحدهای نمونه